top of page

RODOWÓD

*FH BUTCHER OF BLAVIKEN

"Butch"

ogier holsztyński urodzony 11 maja 2007

hodowli FH Stud

właściciel Estrella Baroque Stud

koń siwy, 176 cm w kłębie

XC4h04h.jpg
Imagination
Quo Vadis
Castia
Bandegras
My Secret Fantastic
I'm Sweet Boy
Difimon Flesh
Quancy Mark
Tesse
Kilian
Wisma
Capitol I
Ciccione
Castillo
FH Butcher of Blaviken

OFERTA HODOWLANA

Koń dopuszczony do hodowli

Koń bonitowany

Wynik bonitacji: 90 pkt.

Cena stanowienia: 7.000 h

Cena nasienia mrożonego: 4.000 h

9kWO7hA.jpg

OPIS KONIA

Historia: Koń został zamówiony w Liliowej Zatoce, przez Phila, kiedy ten zdecydował się jeszcze bardziej poświęcić skokom. Urodził się wiosną 2007 i po roku przyjechał do FH, gdzie zaczął się rozwijać. Jako dziewięciolatek zaczął poważne starty w klasach CC-GP i jak na razie idzie mu bardzo dobrze. Podczas nieobecności Elvii został wydzierżawiony do Estrelli. Kadra postanowiła ostatecznie go wykupić, a gdy Elvia się zgodziła, Butcher zamieszkał u nas już na stałe.

Praca na ujeżdżalni: Niesamowicie skrętny, dobrze reagujący na pomoce koń. W jeździe jest bardzo energiczny, raczej do trzymania. Od samego początku trzeba od niego wymagać zebrania i podstawienia, gdyż z początku łatwo się rozprasza. Mimo tego, że karierę robi w skokach, podczas zajeżdżania na względzie mieliśmy ujeżdżenie toteż koń jest miękki, przepuszczalny i łatwy w prowadzeniu. Nie ma problemu z mocniejszym kontaktem, chociaż najlepiej się z nim pracuje na jedynie delikatnie napiętej wodzy i przy niemal niezauważalnej pracy łydek. Przyjemny do jazdy w tereny, ponieważ rzadko kiedy się płoszy. Idealny na prowadzącego zastęp. Jednak jak każdy koń ma gorsze dni, kiedy praca z nim jest trudniejsza, nie może się skupić i idzie mu słabo. Zawsze jednak wraca do poprzedniej formy. Nie jest to koń płochliwy. Raczej co by się nie działo on będzie stał i patrzył z ciekawością. Zawsze nastawia ciekawsko uszy i patrzy, spłoszył się jedynie kilka razy w swoim życiu, musi być to naprawdę ekstremalna sytuacja, zagrażająca mu w dość dużym stopniu.

Praca w terenie: Nie jest wymarzony do lasu i na pola, gdyż czasem ponosi go fantazja ułańska i może coś wymyślić, jak na przykład baranki czy też ściganie się z kolegami. Jeśli prowadzi się go zdecydowanie, wtedy niewątpliwie można dać sobie z nim radę i zaliczyć nawet przyjazny teren, ale najpierw należy przypomnieć mu, kto rządzi w duecie. Nie przepada za galopami w grupie i lepiej sprawdza się, jeśli jedzie sam lub z jednym, ewentualnie dwoma towarzyszami. Nie przepada za wodą, dlatego przeważnie przeskakuje nad wszystkimi kałużami, a do jeziora zwyczajnie nie chce wejść. Średnio może chodzić z klaczami, bo bardzo się na nie pali, a to bywa uciążliwe.

Zachowanie w obejściu: Jest jedną wielką niewiadomą. Bardzo ciężko go rozgryźć, jest nieprzewidywalny. Chociaż nigdy nie robi krzywdy człowiekowi naumyślnie, zdarza mu się w amoku kogoś zdeptać czy też przyprzeć do ściany. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych stoi grzecznie, nie wyrywa nóg, pozwala się wykąpać, zajrzeć w zęby, nic mu nie jest straszne. Siodłanie również nie sprawia kłopotu.

W stajni: Jest bardzo przyjazny w stosunku do człowieka, lubi głaskanie, jednak nie jest namolny. Kiedy już komuś zaufa, polubi go, radośnie podbiega do niego na pastwisku lub wita go rżeniem, kiedy jest w stajni. W boksie jest zazwyczaj dosyć grzeczny, chociaż kiedy po odrobaczeniu nie może wyjść na pastwisko, czy zimą, kiedy jednak krócej jest na dworze zaczyna sie niecierpliwić i wynajduje różne, często destrukcyjne zajęcia.

Na padoku: Na pastwisku często biega, zaczyna zabawy. Ma w sobie mnóstwo energii. Zazwyczaj wraca cały w piachu/błocie, bo lubi się tarzać i wygrzewać na leżąco w słońcu. Bez problemu daje się złapać i zaprowadzić do boksu. Na padok może wychodzić z mało dominującymi końmi. Wtedy spokojnie się z nimi bawi, jeśli jednak któryś spróbuje mu się narzucać, kładzie uszy i straszy. Najlepiej dogaduje się z wałachami, które nie chcą już zająć wysokiej pozycji w stadzie i oczywiście nie są dla niego tak atrakcyjne, jak klacze.

Na zawodach: Na zawodach jest podekscytowany tłumem i innymi końmi, ale nie sprawia większych problemów. Podczas rozgrzewki się rozprasza i wtedy w zasadzie wszystko prócz jeźdźca jest ciekawe i musi to dokładnie obejrzeć, przez co jest trochę upierdliwy i ciężko go zmusić do pracy. Jeśli się to uda, wtedy można na spokojnie przygotować się do startu. W jego przypadku najważniejszy jest czas, dlatego warto wyjechać na rozprężalnię szybciej i dać mu chwilę na rozluźnienie się, zamiast rozprężać go w ostatniej chwili.

Zdrowie: Nie chorował i nie mieliśmy z nim problemów, po wywiadzie z Elvią dowiedzieliśmy się, że u nich także nie miał problemów zdrowotnych. Jest silnym ogierem o wzorowym zdrowiu i świetnej kondycji.

Hodowla: Rodowód ma iście skokowy. Jego matka Ciccione ma na swoim koncie wiele osiągnięć w wkkw, jednak oboje z jej rodziców byli dobrymi, znanymi skoczkami. Ojciec - Castillo - to wręcz skacząca legenda. Z takim rodowodem jest skazany na sukces skokowy. Planujemy wdrożyć go do hodowli.

Chody: Ma bardzo wygodne chody, w szczególności galop. Stęp nieco twardy jeśli się go nie rozluźni będzie szedł spięty z głową w górze oglądał wszystko naokoło. Jeśli jednak od samego początku się od niego wymaga to obniża się, wydłuża krok i wtedy staje się naprawdę wygodny. Kłus ma tylko lekko wybijający, ze względu na dosyć długo wykrok. Galop mięciutki, jak marzenie, aż by się chciało tylko galopować, długi wykrok i delikatna praca nógs sprawiają że wygląda nieziemsko w tym chodzie.

AqhhzCZ.jpg

PREDYSPOZYCJE

kjha76f.jpg

Skoki CC-GP

Na parkourze idzie jak burza. Nie boi się żadnej przeszkody, skacze z zaangażowaniem i zawsze cieszy się jak dziecko. Ma dobry baskill i doskonałą pracę nóg, sam wylicza kiedy się wybić, chociaż nie jest nieomylny. Po udanym przejeździe obowiązkowo musi strzelić kilka baranków. Jest bardzo szybki i zwinny, dzięki czemu doskonale nadaje się do konkursów szybkościowych. Przed skokiem trzeba go zbierać, ponieważ jeśli najedzie na przeszkodę za szybko źle się wybija i skok jest nieudany.

U8Dmi4L.jpg

Wystawy

Jest ładny, zgrabny i cudowny, więc się podoba. Potrafi się też zaprezentować, więc nie ma z nim kłopotów. Jak ma stać, to stoi, jak ma kłusować, to kłusuje. Ogólnie grzeczny. Tylko czasem nie patrzy na człowieka i może poniekąd przebiec po nim, ale przynajmniej przez cały czas ładnie się prezentuje.

TRENINGI

Treningi skokowe:

  1. Trening skokowy

 

Pozostałe treningi:

  1. ...

OSIĄGNIĘCIA

Łączna ilość osiągnięć: 17

Skoki:

  1. I miejsce w zawodach skokowych kl. GP | Bernaux

  2. I miejsce w zawodach skokowych kl. CS | Dynasty

  3. II miejsce w zawodach skokowych kl. GP | Paris

  4. II miejsce w zawodach skokowych kl. CS | Liliowa Zatoka

  5. II miejsce w zawodach skokowych kl. GP | Estrella Baroque

  6. II miejsce w zawodach skokowych kl. CS1 | Pimlico

  7. II miejsce w zawodach skokowych kl. CS1 | Pimlico

  8. III miejsce w zawodach skokowych kl. GP | Estrella

  9. III miejsce w zawodach skokowych kl. CS1 | Pimlico

  10. III miejsce w zawodach skokowych kl. GP | Paris

  11.  Wyróżnienie w skokach GP | Firenze

 

Wystawy:

  1. I miejsce na wystawie holsztynów | Selman

  2. I miejsce na wystawie holsztynów | Hipodrom Paris

  3. I miejsce na wystawie ogiery holsztyńskich | Paris

  4. I miejsce na wystawie koni ras niemieckich | Anarkia

  5. II miejsce na wystawie ogierów holsztyńskich | Paris

  6. II miejsce na wystawie | Paris

 

Inne:

  1. ...

POTOMSTWO

Ogiery/Wałachy:

  1. wał. Tortured Heart |hol, siwa, 2010| [kl. Arabella]

Klacze:

  1. ...

bottom of page