top of page

RODOWÓD

*(2)MIGHT FIGHTER

"Mighty"

wałach achał-tekiński urodzony 23 marca 2007

hodowli niewirtualnej

właściciel Estrella Baroque Stud

koń jeleni, 164 cm w kłębie

O6FMUGV.jpg
hj17yoy.png
Dark Davona
Mighty God
Good Devil
Dare Assassin
Dying Davona
Darkness
Mighty Star
Norse God
Devil's Night
Good Boy
Dare Dancer
Assassin's Creed
Mighty Davona
Daredevil
Might Fighter

OFERTA HODOWLANA

Koń nie dopuszczony do hodowli

Koń nie bonitowany

Koń wykastrowany

exuMB2w.jpg

OPIS KONIA

Historia: Urodził się w wielkiej stadninie koni achał-tekińskich, w której dorastał, aż w końcu został wystawiony na sprzedaż. Jako dwulatek trafił do prywatnego właściciela lubującego się w rajdach, więc do tej właśnie konkurencji konik został zajeżdżony. Niestety podczas pracy z innym koniem, właściciel spadł i doznał poważnego urazu kręgosłupa. Nie chcąc, aby koń się marnował, sprzedał go. Do Agness, która z wielkim uśmiechem na twarzy wróciła z wałaszkiem do Estrelli. Mimo tego, że ona wprost się w nim zakochała, pozostali z kadry wcale nie byli tego samego zdania, o czym może świadczyć choćby tekst Valentiny, gdy pierwszy raz zobaczyła Fightera, czyli 'Agnes, skąd ty TO wzięłaś?!' Mimo wszelkich trudności jednak wszyscy w końcu polubili achałka.

Praca na ujeżdżalni: Fighter nie jest typowym koniem achał-tekińskim z charakteru. Jest całkowitą definicją lewo-półkulowego ekstrawertyka. Jest bardzo inteligentny i towarzyski, uwielbia pracę z ludźmi, choć jednocześnie czasem odmawia posłuszeństwa czy staje się wręcz nieco złośliwy. Bardzo szybko się uczy, wystarczy wypracować z nim mocną więź i można podbijać świat. Jest bardzo wrażliwy na pomoce i odpowiada na nie z lekkością. Jest bardzo dominujący i domaga się swego. Dobrze pracuje, nie obija się, jest bardzo charyzmatyczny i jednocześnie naprawdę odważny. Strasznie kręci się podczas wsiadania, dlatego najwygodniej, gdy trzyma go ktoś z ziemi.

Praca w terenie: Jako koń rajdowy, w terenie odnajduje się idealnie. Idzie zawsze pewnie przed siebie, niczego się nie boi i nawet jego nieco złośliwy charakter nie wpływa na całą pracę. Wchodzi wszędzie, gdzie tylko może, byle tylko się tam zmieścił i żeby nie była to lita skała, wtedy może znaleźć się naprawdę wszędzie. Jest bardzo spokojny, nie ekscytuje się wyjazdem w teren, jest to dla niego czymś z całą pewnością normalniejszym, niż wszystkie te jazdy na ujeżdżalni. Nie boi się wody, nie płoszy się. Bardzo dobra kondycja w połączeniu z wspaniałym tu akurat nastawieniem do pracy dało konia naprawdę wspaniałego na wszelkie tereny.

Zachowanie w obejściu: Koszmar przez wielkie 'k'. Fighter za nic ma to, że jeździec się spieszy, on nie przyjmie wędzidła, będzie machał głową, gdy ma dopinany popręg. Oczywiście wszystko to tylko dlatego, że akurat ma taką zachciankę. Normalnie jest stosunkowo grzeczny, pod warunkiem, że oporządzanie przebiega w miarę sprawnie, jak zaczyna się przeciągać, Fighter niewiele się pytając, po prostu sobie pójdzie. Kąpiele znosi dobrze, podobnie wizyty weterynarza i kowala. Tylko podczas czyszczenia czasem wyrastają mu różki tuż za uszami.

W stajni: Nie jest zbyt towarzyski i ogółem niezbyt lubi inne konie. Woli zająć się spokojnym zjadaniem słony i siana, niż interakcjami z resztą wierzchowców. Nie powinien być oporządzany w boksie, ogółem do wszystkiego bezpieczniej go wyprowadzić, bo potrafi pokazać, na co stać jego zęby. Podczas karmienia jest z nim bardzo różnie, raz zachowuje się wzorowo, innym razem - nagannie...

Na padoku: Raczej nie wtrąca się w sprawy innych koni. Woli na spokojnie pobiegać w samotności, trochę pobrykać, ale nie przepada za wspólnym ganianiem się po pastwiskach. Wychodzi z wieloma końmi, czy to ogierami, czy wałachami, klaczami, nie mato dla niego znaczenia. Można go wypuścić z naprawdę każdym koniem, jaki tylko znajduje się w stajni. Fighter nie sprawia kłopotów i nie wszczyna bójek, jeśli natomiast inny koń go prowokuje, achał potrafi bardzo szybko odciągnąć go od tego pomysłu kilkoma mocniejszymi kopnięciami czy ugryzieniami. Podczas sprowadzania bardzo dobrze się zachowuje.

Na zawodach: Might Fighter kilka razy startował już w rajdach zanim do nas przyjechał, jednak na dobre pracę w sporcie zaczął już u nas. Podczas drogi zachowuje się wzorowo, podobnie podczas czyszczenia. Na rozprężalni też nie ma z nim kłopotów.

Zdrowie: Fighter ogółem cieszy się dobrym zdrowiem. Raz tylko zdarzyło się, że coś mu się stało. Podczas jednego z pierwszych długich rajdów jeszcze zanim do nas przyjechał, lekko nadciągnął ścięgno, jednak nie była to aż tak poważna kontuzja, by wykluczać go z pracy. U nas jeszcze ani razu nic mu się nie stało.

Hodowla: Jeszcze na długo przed tym, jak Might Fighter do nas trafił, został wykastrowany, najprawdopodobniej ze względu na paskudny charakter, jest więc wykluczony z hodowli.

Chody: Nosi bardzo miękko, jazda na nim kłusem ćwiczebnym to sama przyjemność, choć to niemały koń. Bardzo ładnie wyciąga się w galopie, idzie bardzo energicznie i lekko. W stępie chyba najgorzej się pokazuje. Idzie obszernie, płynnie, ale w pozostałych chodach idzie bezsprzecznie o wiele bardziej sprężyście.

o9t3pwe.jpg

PREDYSPOZYCJE

RxJTp7N.jpg

Wystawy

Fighter jest raczej wrednym koniem i sprawdza się to również na wystawach. Z wielką radością szarpie się i sprawia wrażenie, jakby był w stu procentach pewien, iż jest dzikim arabem... serio, nawet ogon unosi jak arabek. Potrzebuje prezentera, który nie da sobie wejść na głowę i przystopuje go w odpowiednim momencie. Szarpanina nic nie da, wymaga lekkiej, acz zdecydowanej ręki. W miejscu troszkę się kręci, bo po prostu sprawia wrażenie, że chce sobie pozwiedzać teren, ale nietrudno go opanować.

vRah4bJ.jpg

Rajdy długodystansowe

Fighter jest wojownikiem na rajdach. Bardzo wytrzymały, nie poddaje się, wejdzie wszędzie, gdzie tylko pozwolą mu jego silne nogi. Bardzo dobrze radzi sobie na bardzo trudnych trasach, nie jest płochliwy, dzielnie pokonuje wszystko, co tylko stanie mu na drodze. Swoim wspaniałym charakterem na rajdach wynagradza podły charakter w obejściu. Jest bardzo bezpieczny, spokojnie można się na nim zrelaksować, dać mu dość długą wodzę. Trzeba tylko pilnować, aby poszedł dobrą trasą. Dobrze znosi długie dystanse, szybko wraca po nich do siebie i może biec dalej.

TRENINGI

Treningi rajdowe:

  1. Trening rajdowy (WHK Anarkia)

  2. Trening rajdowy

 

Pozostałe treningi:

  1. ...

OSIĄGNIĘCIA

Łączna ilość osiągnięć: 29

Rajdy:

  1. I miejsce w rajdzie na 160 km na WEC 2018 | World Endurance Championship​

  2. I miejsce w rajdzie kl. L | Hipodrom Kier 

  3. I miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Paris

  4. I miejsce w rajdzie kl. L | Hipodrom Kier 

  5. I miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier 

  6. I miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Paris

  7. I miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Paris  

  8. I miejsce w rajdzie na 120 km | Hipodrom Pimlico

  9. II miejsce w rajdzie kl. P | Hipodrom Kier 

  10. II miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier 

  11. II miejsce w rajdzie kl. L | Hipodrom Kier 

  12. II miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier 

  13. II miejsce w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier

  14. III miejsce w rajdach kl. P | Hipodrom Paris  

  15. III miejsce w rajdzie kl. P | Hipodrom Kier 

  16. III miejsce w rajdzie na 120 km | Hipodrom Pimlico

  17. III miejsce w rajdzie na 120 km | Hipodrom Pimlico

  18. III miejsce w rajdzie na 160 km | World Endurance Championship

  19. III miejsce w rajdzie na 120 km | Firenze Stud

  20. Wyróżnienie w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier 

  21. Wyróżnienie w rajdzie kl. N | Hipodrom Kier 

  22. Wyróżnienie w rajdzie kl. P | Hipodrom Kier 

  23. Wyróżnienie w rajdzie na 90km | IAHF

  24. Wyróżnienie w rajdzie na 90km | IAHF

  25. Wyróżnienie w rajdzie na 90 km | Liliowa Zatoka

  26. Wyróżnienie w rajdzie na 90 km | IAHF

  27. Wyróżnienie w rajdzie na 90 km | Homestead Training

  28. Wyróżnienie w rajdzie na 100 km | Liliowa Zatoka


Wystawy:

  1. I miejsce na wystawie wałachów achał-tekińskich | Hipodrom Paris


Inne:

  1. ...

bottom of page