top of page
9K3uSPn.jpg

*(2)Time Tower

"Czas"

wałach szlachetny półkrwi, 14.04.2012

hodowli Winter Mist

właściciel Golden Stream

maść kasztanowata w siwiźnie, 162 cm w kłębie

w wirtualu od: 24.10.2016

koń sportowy i rekreacyjny

Pochodzenie

Jally Good Time
Buly
Corny Baby
Stark Tower
Pan Wiatru
Sheila
Boshojo Akumu
White King
Jamaica
Ima Hustler Baby
Pan Przeznaczenia
Wild Daisy
Shogun
Calivia

Informacje hodowlane

Koń nie dopuszczony do hodowli

ys3lBip.jpg

Opis

Historia: Tower przyszedł na świat na terenie Winter Mist, jako syn jednego z najlepszych tamtejszych ogierów - Jally Good Time. Od samego początku konik charakteryzował się piękną maścią oraz spokojnym charakterem. Były to jedne z powodów dla których zakochała się w nim Ar. Początkowo się wahała czy złożyć formularz, czy też nie, ale w końcu zapadła decyzja. Poprosiła o jazdę próbną i już w trakcie pracy wiedziała, że chłopiec idealnie będzie pasować do obszernej w prawdzie, ale szybko się rozwijającej reprezentacji WKKWistów. Jako, że z transportem były pewne problemy, konik dotarł do Estrelli z niemałym opóźnieniem, jednak szybko się zadomowił.

 

Praca na ujeżdżalni: Właściwie, to jest koniem dla każdego. Jego charakter spokojnie pozwoliłby na pracę nawet z najmłodszymi dziećmi, dlatego jest jednym z tych koni, które oprócz sportu, pracują także z młodymi adeptami. Tower jest bardzo przyjemnie lekki w pysku, właściwie nie zdarza się, by próbował się kłaść bądź wyciągać głowę. Nieco gorzej jest z dosiadem, ale wprawny jeździec wyciśnie z niego wiele. Początkowo podczas pracy jest trochę rozleniwiony, trzeba go pchać, żeby uzyskać optymalne tempo oraz oczywiście trzeba zadbać o to, by kasztanek angażował zad, zamiast ciągnąć się przodem. Po pierwszym zagalopowaniu natomiast szybko się przebudza i zaczyna iść od lżejszej łydki. Bardzo dobrze też pracuje grzbietem po rozluźnieniu.

 

Praca w terenie: Bywa nadmiernie pobudzony, jednak po odpowiednim przytrzymaniu odpowiada na rękę. W grupie czy sam, to nie ma większego znaczenia, zawsze idzie pewnie przed siebie i nie ciągnie w stronę stajni. Jest odważny i ciężko, żeby cokolwiek go spłoszyło. Gdy idzie w teren po dłuższy staniu, potrafi czasami trochę bryknąć z radości, ale nigdy nie jest to wierzganie niebezpieczne dla jeźdźca. Przechodzi przez wodę, chaszcze i gąszcze. Galopując w stronę stajni wystarczy go mocniej przysiąść, gdy się rozpędza, aby od razu posłuchał i zwolnił.

 

Zachowanie w obejściu: Spokojny i nawet nieco przysypiający. Niech nikogo nie zdziwi sytuacja, że podczas czyszczenia Tower nagle zwiesił głowę i zasnął, bo to sytuacja nagminna. Ładnie daje kopyta, wyraźnie lubi czyszczenie, nie kręci się. Siodłanie przebiega sprawnie, ale podczas dopinania popręgu chłopiec potrafi nagle zadrzeć łeb do góry i udawać groźną bestię, choć z rzadka mu to wychodzi. Kąpiele znosi dzielnie, nie kręci się ani nie odsadza. Podczas wizyt kowala i weterynarza zachowuje spokój, wyznając zasadę, że jeśli nie będzie przeszkadzać, to szybciej się wszyscy ze wszystkim uporają i dadzą mu iść.

Na zawodach: Od samego początku pasjonowała go przyczepka. Dosłownie. Nie ma innego wytłumaczenia tego, jak ten koń zachowuje się w transporcie. Wchodzi do przyczepki bez najmniejszych oporów, może tam siedzieć tyle czasu, ile potrzeba, wystarczy mu trochę siana i już może jeździć. Po wyjściu z przyczepki jest spokojny i opanowany. Na rozprężalni nieco rozpraszają go inne konie i może być nieco spięty, jednak odpowiednia rozgrzewka może zdziałać cuda.

Zdrowie: Time jest jeszcze dość młody, a dotychczas nie zdarzyło mu się zachorować poważniej. W prawdzie ma dziwny talent do przypadkowego robienia sobie czegoś. Często wraca z padoku cały pogryziony. Potrafi też ocierać się o płot padoku i w efekcie wracać z wytartym jakimś fragmentem sierści. Oprócz tego nie ma z nim żadnych kłopotów.

 

Hodowla: Time został wykastrowany niemal natychmiast po dotarciu do Estrelli ze względu na to, że mamy wystarczająco dużo ogierów.
 

Chody: Ładne i przykuwające oko, pod warunkiem, że nie są na czworoboku. Na czworoboku koń zmienia się w lamę, a na co dzień, porusza się z gracją i elegancją. W ogóle jakiś dziwny ten koń. Jedynym chodem, który zawsze wygląda pięknie, jest galop. Koń lekko wybija, ale nie jest to wybijanie które mogłoby utrudniać lepszemu jeźdźcowi wysiedzenie na nim.

Predyspozycje

WbMknn7.jpg

Skoki LL-L

Time lubi skakać i chętnie pracuje na parkurze. Nie jest może najszybszym i najzwinniejszym koniem, ale nadrabia dokładnością i precyzją. Właściwie, to nie zdarza się, żeby zrzucił. Jeśli zrzuci, to już ewidentnie z winy jeźdźca. Sam z siebie zawsze skacze jak najlepiej. Po skoku potrzebuje mocniejszej łydki, aby ładnie poszedł na następną przeszkodę. Ostre zakręty i ciasne manewry można z nim jak najbardziej robić, ale pod warunkiem, że dobrze się go pojedzie dosiadem i szybko wyprostuje.

oCOYO60.jpg

Cross L-*

Tutaj jest już znacznie lepiej. Time jest bardzo dzielnym i żądnym przygód koniem, w związku z czym na próbie terenowej sprawdza się naprawdę dobrze. Każdy, kto obserwuje go w akcji widzi, że koń czerpie radość z takiej pracy i chętnie biegnie na kolejne przeszkody. Jest ostrożny podczas skoku, stara się jak najlepiej odmierzyć dystans, aby nie zahaczyć nogą o stałą przeszkodę. Bardzo przyjemnie się go prowadzi, sam idzie na przeszkody. Na crossie jest jednym z najlepszych koni dla niezbyt jeszcze doświadczonych jeźdźców.

g9nKrBa.jpg

Dresaż L-P

Umie, wie jak, wie o co chodzi... ale nie lubi. A wręcz nienawidzi. A właściwie, to nikt nie jest do końca pewny, jak ten koń wgl działa na czworoboku. Niby idzie zebrany, niby się pcha tym zadem, niby wszystkie figury wykonuje podręcznikowo, ale jakoś tak... bez życia, bez pasji, bez istnienia. Po prostu kręci te koła, przymyka oczy, zasypia, zastanawia się nad sensem życia, rozważa twierdzenia matematyków, myślami wraca do filozofii Sokratesa i nagle kończy się przejazd. Ciężko z niego wykrzesać choć trochę zainteresowania czworobokiem.

Treningi

Treningi crossowe:

  1. Trening crossowy

Treningi skokowe:

 

Treningi ujeżdżeniowe:

  1. Trening ujeżdżeniowy

Pozostałe treningi:

khhsPRR.jpg

Osiągnięcia

Łączna ilość osiągnięć: 26

Ujeżdżenie:

  1. I miejsce w zawodach ujeżdżeniowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  2. I miejsce w zawodach ujeżdżeniowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  3. III miejsce w zawodach ujeżdżeniowych kl. P | Hipodrom Paris

  4. III miejsce w zawodach dresażu kl. P | Hipodrom Paris

  5. III miejsce w zawodach ujeżdżeniowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

Cross:

  1. I miejsce w zawodach crossowych kl. easy | Liliowa Zatoka

  2. I miejsce w zawodach crossowych kl. medium | Hipodrom Paris

  3. I miejsce w zawodach crossowych kl. LL | Hipodrom Pimlico

  4. I miejsce w zawodach crossowych kl. medium | Hipodrom Paris

  5. I miejsce w zawodach crossowych kl. LL | Hipodrom Pimlico

  6. I miejsce w zawodach crossowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  7. I miejsce w zawodach crossowych kl. easy | IAHF

  8. III miejsce w zawodach crossowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  9. II miejsce w zawodach crossowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  10. II miejsce w zawodach crossowych kl. easy | Hipodrom Paris

  11. III miejsce w zawodach crossowych kl. LL | Hipodrom Pimlico

Skoki:

  1. I miejsce w zawodach skokowych kl. LL | Hipodrom Paris

  2. II miejsce w zawodach skokowych kl. L | Hipodrom Paris

  3. II miejsce w zawodach skokowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  4. II miejsce w zawodach skokowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

  5. III miejsce w zawodach skokowych (WKKW kl. L) | Hipodrom Pimlico

WKKW:

  1. I miejsce w zawodach WKKW kl. easy | Hipodrom Paris

  2. II miejsce w zawodach WKKW kl. easy | Hipodrom Paris

  3. III miejsce w zawodach WKKW kl. easy | Hipodrom Paris

  4. Wyróżnienie w zawodach WKKW kl. easy | Firenze Stud

Pozostałe osiągnięcia:

  1. ​Tytuł Championa w crossie kl. easy | IAHF

bottom of page