top of page
knabstrupper-sherdil-knn-185 (1).jpg

GS Love Me Flame

"Casanova"

ogier knabstrupp, 15.09.2015

hodowli Golden Stream

właściciel Golden Stream

maść tarantowata, 160 cm w kłębie

w wirtualu od: 6.05.2019

koń sportowy

Pochodzenie

Fenix
Favour
Drunk Drum Dum
Love Me
Love My Day
Taverna
In Favour
Fidela
Fiasco
Drunk Drum
Lover
Xanta
Tobby Rose
Fara

Informacje hodowlane

Koń dopuszczony do hodowli

Wynik bonitacji: 91 pkt.

Cena stanowienia: 1.200 h

Cena nasienia mrożonego: 1.000 h

knabstrupper-sherdil-knn-185.jpg

Opis

Historia: Historia Love Me Flame nie należy do wyjątkowych. Ogier urodził się w sporej hodowli, po czym został przeznaczony na sprzedaż. Trafił do stajni sportowej, gdzie nowa właścicielka postanowiła przygotować go do dyscypliny skoków. Po kilku latach bardzo owocnej pracy zdecydowała się wysłać go dalej w świat. Tym razem trafił na nas - szybko zainteresowaliśmy się ciekawie ubarwionym koniem i postanowiliśmy sprowadzić go do GS. Wraz z nim przyjechały jeszcze dwa ogiery tej rasy.

Praca na ujeżdżalni: Choć knabstruppy uchodzą raczej za spokojne konie, on wyróżnia się wśród przedstawicieli swojej rasy. Jest bardzo energiczny i pobudliwy, bardzo sprawdza swojego jeźdźca, zanim pozwoli mu cokolwiek ze sobą zrobić. Jest ciężki w prowadzeniu. Początkowo bardzo wiesza się na wodzach i usiłuje przejąć kontrolę, ale jeśli ktoś już z nim popracuje, wynagradza wspaniałą przepuszczalnością i chęcią do pracy. To szczery koń, który ma swoje zdanie. Nie pozwala się ciągnąć za pysk czy kopać łydkami, za coś takiego można ewentualnie zostać zrzuconym. A do tego ma talent. Jest tak konsekwentny w swoich dążeniach, że jeśli naprawdę się zdenerwuje, jest w stanie zrzucić większość jeźdźców. Na szczęście takie sytuacje rzadko się zdarzają i jeżdżą na nim raczej osoby o delikatnych pomocach, dzięki czemu mogą doskonale polepszać zdolności i swoje i konia. 

Praca w terenie: Tu bywa różnie. Potrafi być naprawdę płochliwy, a w inny dzień jest odważnym wzorem do naśladowania. Właściwie ciężko jednoznacznie określić, co nim kieruje. Czasem przestraszy się wyłaniającej się z lasu sarny, innym razem nie robi na nim wrażenia banda jeleni. Mimo wszystko jest dość przyjemny do jazdy. Nie ściga się i nie zawraca do stajni, dlatego jeśli komuś nie przeszkadzają chwile, kiedy ogier się spłoszy, jest wspaniałym wierzchowcem do wspólnych terenów. Sam również może wychodzić, choć wtedy jest większe ryzyko, że faktycznie mocno go coś przestraszy. Generalnie warto przed terenem choć trochę wybiegać go na placu, bo wtedy staje się bardziej ospały i nie reaguje tak impulsywnie na wszystko wkoło niego.

Zachowanie w obejściu: Tu jest spokojnie. Nigdy nie miał żadnych traum związanych z człowiekiem, więc jest wobec niego naprawdę grzeczny i spokojny. Czyszczenie i siodłanie bez problemu. Inaczej sprawa przedstawia się, gdy widzi gdzieś jakąś klacz. Nie bez powodu w stajni mówi się na niego Casanova - od razu staje się bardzo pobudzony i ciężko nad nim zapanować. Zaczyna chodzić bokiem, ciągnie do nowej wybranki serca, a jeśli nie uda mu się spełnić zamiarów, zaczyna głośno rżeć i informować o swoim oburzeniu. Mimo wszystko nie jest niebezpieczny, dlatego bardziej konsekwentna i obyta z ogierami osoba na pewno nie będzie miała z nim najmniejszego problemu.

Na zawodach: Jeździł bardzo dużo zanim przyjechał do stadniny, dlatego jest ogólnie obyty z całym hałasem i chaosem, aczkolwiek nadal zdobywa doświadczenie. W koniowozie jest bardzo spokojny i nie trzeba się martwić o załadunek czy rozładunek. Zawsze w drodze jest cichy i grzeczny, ale lepiej nie umieszczać go w jednym koniowozie z klaczą, bo wtedy robi się niespokojny i skory do rozwalenia przedziału. Przygotowanie do startu przebiegają bezproblemowo, na rozprężalni nie sprawia kłopotów.

Zdrowie: Nie jest kłopotliwy i właściwie nie chorował poważniej przez większość swojego życia. Jedynym, co mu się przydarzyło, było delikatne podbicie, gdy jako trzylatek szalał na padoku, ale wrócił do pełni sił i aktualnie nie widać nawet śladu po urazie ani w jego chodzie, ani w chęci do pracy. 

Hodowla: Planujemy uczynienie z niego dość rozpoznawalnego ogiera hodowlanego, gdyż ma potencjał i może kiedyś zasłynąć w świecie hodowców. Dotychczas nie był ojcem.

Chody: Chodzi bardzo lekko i ładnie, choć jego ruch nie należy do najbardziej widowiskowych. Właściwie najbardziej dopracowany ma galop i w tym chodzie faktycznie może się popisać ładną akcją nóg, a tego celem było jak najlepsze przygotowanie go do konkurencji skoków. Z natury jest bardzo energiczny.

Predyspozycje

knabstrupper-sherdil-knn-185 (3).jpg

Skoki L-P

Jest bardzo dobrze przygotowany. Jego technice skoku nie można nic zarzucić, a do tego pokonuje parkur w rytmie i bardzo pewnie. To szczery koń, który skacze zawsze i dobrze mierzy odległości do przeszkód. Skacze też ze sporym zapasem, więc przy dobrym prowadzeniu ma niewielkie szanse na popełnienie błędu. Mimo wszystko nie jest koniem idealnym. To nadal młody wierzchowiec, dlatego gdy jeździec mu przeszkadza i wytrąca go z równowagi i rytmu, może się pogubić, a to poskutkuje zrzutką. Szczególnie dobrze czuje się na przeszkodach szerokich, choć wąskie nie robią na nim wrażenia.

Treningi

Potomstwo

Treningi skokowe:

Pozostałe treningi:

Klacze:

Ogiery:

knabstrupper-sherdil-knn-185 (2).jpg

Osiągnięcia

Łączna ilość osiągnięć: 0

Skoki:

Pozostałe osiągnięcia:

bottom of page